PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mln zł z UE dla Stalowej Woli

  • PAP    19 maja 2011 - 12:35
10 mln zł z UE dla Stalowej Woli

Ok. 10 mln zł z Unii Europejskiej trafi na rewitalizację centrum Stalowej Woli – poinformował Andrzej Wojtaś, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej stalowowolskiego magistratu.
Wartość projektu wyniesie 13 mln zł. Pozostałe pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta. „Projekt przewiduje m.in. budowę plenerowego centrum naukowego dla dzieci. Ma być ono wyposażone w kamienne stoły służące do odtwarzania różnych zdarzeń historycznych, kwiatowy zegar słoneczny uświadamiający jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają pory dnia i roku” – powiedział Wojtaś.

Ponadto znajdzie się tam miejsce do gry w kule oraz instrumenty i urządzenia do poznawania dźwięków, a także małe kino pod chmurką i plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Na chodnikach będą odciśnięte liście, aby dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa po ich kształcie. Z kolei w pobliskim parku miejskim powstaną także dwa boiska sportowe i amfiteatr.

Rewitalizacja centrum Stalowej Woli otrzymała dofinansowanie z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2007-2013.

Ma zostać wykonany do końca 2013 r. W ramach RPO na lata 2007-2013 Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.