PARTNER PORTALU
  • BGK

100-milionowy unijny bonus

  • GK/lodzkie.pl    7 października 2011 - 13:03
100-milionowy unijny bonus

Zarząd woj. łódzkiego rozdysponował ponad 100 mln zł dodatkowych pieniędzy unijnych. Wsparcie otrzymało 32 wnioskodawców.
Zarząd podzielił środki pomiędzy wnioskodawców oczekujących na listach rezerwowych po konkursach ogłaszanych w ramach regionalnego programu operacyjnego. Dodatkowe fundusze znalazły się w kasie województwa dzięki oszczędnościom po realizacji inwestycji i korzystnemu kursowi euro.

– Zależało nam, żeby jak najszybciej wprowadzić te pieniądze do regionu, żeby pracowały na rozwój naszej gospodarki – mówił marszałek Witold Stępień (zabierz głos/oceń marszałka).

I tak ponad 58 mln zł skierowanych zostało na poprawę bezpieczeństwa na drogach, 28,5 mln zł na działania związane z ochroną środowiska i odnawialnymi źródłami energii, 6 mln zł przekazano na rozbudowę sieci ciepłowniczych, 14 mln zł – na komputeryzację usług publicznych, głównie szpitali, 12,5 mln zł – na modernizacje budynków szkolnych, a 15 mln zł na poprawę infrastruktury kultury.

– Pieniądze trafiły do beneficjentów z każdego zakątka regionu tak, aby zapewnić jak najbardziej zrównoważony rozwój województwa – podkreślał Marcin Bugajski, członek zarządu województwa łódzkiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.