PARTNER PORTALU
  • BGK

100 projektów za ponad 424 mln zł

  • GK/malopolskie.pl    16 sierpnia 2011 - 13:43
100 projektów za ponad 424 mln zł

100 projektów na ponad 424 ml zł. Tyle inwestycji zrealizowano w Małopolsce z pomocą pieniędzy unijnych w ramach regionalnego programu operacyjnego.
Dotychczas w samym Krakowie zrealizowano aż 16 projektów. Najwięcej, bo ponad 35 mln zł, otrzymało Muzeum Lotnictwa na budowę nowe gmachu i Lotniczego Parku Kulturowego.

Projekt znalazł się na liście Indywidualnych Projektów Kluczowych – czy inwestycji szczególnie ważnych dla rozwoju Małopolski. Muzeum – pod względem liczby i wartości eksponatów – zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce największych muzeów europejskich.

Wśród projektów zrealizowanych przez woj. małopolskie największe dofinansowanie, bo ponad 46 mln zł, uzyskała modernizacja drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku Brzeszcze-Chrzanów wraz z budową wiaduktu w miejscowości Kroczymiech.

Na liście zakończonych projektów z największą dotacją w Małopolsce znalazła się przebudowa drogi powiatowej Łososina Dolna – Ujanowice-Młynne przebiegającej przez powiaty: limanowski i nowosądecki. Powiat limanowski otrzymał na realizację inwestycji ponad 14 ml zł z UE. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.