PARTNER PORTALU
  • BGK

106 mln zł dla Pomorza

  • BEZ    28 kwietnia 2010 - 18:37

Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpiszą kolejne 42 umowy o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Łączna wartość obecnego dofinansowania wyniesie ponad 106 mln zł. Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO znalazło się m.in. samorządy lokalne, placówki służby zdrowia, uczelnia wyższe oraz miejskie przedsiębiorstwa.

Największe dofinansowanie, niemal 15 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 46 mln zł) otrzyma Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o.o. w Chojnicach na budowę zakładu zagospodarowania odpadów wyposażonego w segmenty do sortowania, kompostowania odpadów, demontażu odpadów wielkogabarytowych, czasowego magazynowania odpadów niebezpiecznych, unieszkodliwiania odcieków.

Gmina miejska Malbork otrzyma ponad 8 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 11 mln zł) na odbudowę i wprowadzenie nowych funkcji na terenie Szkoły Łacińskiej w Malborku. Z kolei gmina miejska Chojnice otrzyma niemal 7,5 mln zł zł (wartość całej inwestycji 11 mln zł) na objęcie działaniami rekultywacyjnymi terenów 15 składowisk o łącznej powierzchni 20,6 ha, zlokalizowanych w granicach administracyjnych 10 gmin powiatu chojnickiego i człuchowskiego.

Większość pozostałych umów, które zostaną podpisane w środę w Urzędzie Marszałkowskim, dotyczy termomodernizacji budynków użyteczności publicznej z terenu całego województwa.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla naszego regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje pozyskamy ponad 850 mln euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.