PARTNER PORTALU
  • BGK

113,6 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym

  • GK    13 kwietnia 2011 - 11:07
113,6 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym

Tyle mogą zgarnąć samorządy na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Do 29 maja br. można składać wnioski w ramach programu innowacyjna gospodarka.
Wnioski mogą składać jednostki samorządu terytorialnego, ich grupy lub konsorcja samorządów z organizacjami pozarządowymi.

Czytaj też: Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu  

Dofinansowane zostaną projekty przewidujące całkowite lub częściowe pokrycie kosztów (maksymalnie przez trzy lata) dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych, a także pokrycie kosztów dostarczenia, instalacji oraz serwisowania sprzętu komputerowego lub niezbędnego oprogramowania w gospodarstwach domowych wskazanych przez projektodawcę,

Można także otrzymać pieniądze na szkolenia dla użytkowników końcowych projektu z zakresu obsługi komputera, korzystania z Internetu oraz nabycia innych umiejętności niezbędnych dla świadczenia pracy lub skutecznej edukacji przez Internet (z wykluczeniem szkoleń zawodowych),

Są też pieniądze na dofinansowanie kosztów operacyjnych, kosztów zatrudnienia i szkolenia pracowników samorządowych, którzy będą odpowiadać za realizację działania oraz kosztów działań koordynacyjnych zmniejszających problem wykluczenia cyfrowego, np. wyposażenie w sprzęt komputerowy i utrzymanie dostępu do Internetu w jednostkach podległych, w tym w bibliotekach publicznych, publicznych instytucjach kultury, szkołach oraz w publicznych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie www.wwpe.gov.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.