PARTNER PORTALU
  • BGK

119 umów na 123 miliony zł

  • AW    30 listopada 2011 - 10:55
119 umów na 123 miliony zł

Kolejne 123 mln zł wesprą inwestycje na lubelskiej wsi. Beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich odebrali łącznie 119 umów potwierdzających przyznanie dotacji.
Był to wynik drugiego już naboru projektów do działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", w ramach którego można było otrzymać dofinansowanie w trzech grupach inwestycji: gospodarki wodno-ściekowej, tworzenia systemu zbioru, segregacji i wywozu odpadów komunalnych oraz wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. Rekordzistą zakończonego naboru jest gmina Podedwórze, która będzie realizować inwestycje w każdym ze wspomnianych zakresów.

- Obszary wiejskie w naszym regionie stają się coraz nowocześniejsze, mają coraz lepszą infrastrukturę podnoszącą poziom życia mieszkańców - twierdzi wicemarszałek Sławomir Sosnowski nadzorujący w Zarządzie Województwa Lubelskiego realizację PROW-u (sprawdź notowania marszałka) - Cieszy mnie też aktywność wójtów i burmistrzów mądrze wykorzystujących dotacje unijne. Ostatnie cztery lata wdrażania Programu to spory skok cywilizacyjny i inwestycyjny w gminach wiejskich.

Podczas wtorkowego spotkania z Teatrze Muzycznym samorządowcy mogli zapoznać się z kolejnym projektem w ramach PROW-u, którego realizację Urząd Marszałkowski w Lublinie rozpocznie już na początku przyszłego roku. Program zatytułowany „Mój Rynek" zakłada remont lub budowę - w gminach do 50 tys. mieszkańców - sieci targowisk, które będą służyć rolnikom do sprzedaży swoich produktów w higienicznych warunkach. W ramach dofinansowania do 75 proc. wysokości kosztów kwalifikowalnych inwestycji samorządy będą mogły pozyskać do 1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Wieśniak., 2011-11-30 13:05:13

    Dostali kasę,a dzielą jak im wyjdzie,papierkami się obstawią i punktami się zastawią.