PARTNER PORTALU
  • BGK

13 mln dla podlaskich Lokalnych Grup Działania

  • AW    25 stycznia 2013 - 19:46
13 mln dla podlaskich Lokalnych Grup Działania

Podlaskie Lokalne Grupy Działania otrzymały 13 mln zł na realizację lokalnych strategii rozwoju w zakresie dodatkowych zadań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Wicemarszałkowie podlascy Walenty Korycki i Mieczysław Baszko podpisali aneksy do Umów o warunkach i sposobie realizacji lokalnej strategii rozwoju z przedstawicielami czterech Lokalnych Grup Działania, działających na terenie województwa Podlaskiego. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu", LGD Puszcza Knyszyńska, LDG Puszcza Białowieska oraz Fundacja „Kraina Mlekiem Płynąca to beneficjenci dodatkowych dotacji.

Jak podaje urząd marszałkowski, pieniądze można przeznaczyć na wsparcie inwestycji i realizację nowych przedsięwzięć. Za dodatkowe dotacje można np. zrewitalizować szlaki turystyczne, odnowić ośrodki kultury, w gminach mogą powstać nowe siłownie, sauny. Beneficjenci zapewniają że już maja plany i projekty jak fundusze rozdysponować.

Jeszcze wiosną wybrane grupy będą ogłaszały nabór wniosków na dotacje do poszczególnych działań. O pieniądze do LGD będą mogły ubiegać się duże hotele, ale też niewielkie kwatery agroturystyczne oraz. LGD mogły dostać maksymalnie 5 mln zł dofinansowania, nie więcej niż 10 proc. z tych środków można przeznaczy na pokrycie kosztów bieżących (administracyjnych) .

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi , Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs na wybór lokalnej grupy działania do realizacji lokalnej strategii rozwoju w zakresie dodatkowych zadań, który trwał od 2 lipca 2012 r. do 31 lipca 2012 r. W ramach ogłoszonego konkursu, wpłynęło 6 wniosków złożonych przez lokalne grupy działania mających swoje siedziby na terenie województwa podlaskiego, na łączna kwotę 22 116 520,00 zł.

W wyniku weryfikacji formalnej 4 podmioty uzyskały wymaganą liczbę punktów i zostały zatwierdzone wstępnie przez zarząd województwa.
Na liście znalazły się następujące LGD:

- Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania
- Lokalna Grupa Działania - Puszcza Knyszyńska - 17 miejsce na liście krajowej, kwota przyznanej pomocy 4 125 000,00 zł;;
- Lokalna Grupa Działania „Puszcza Białowieska" - 42 miejsce na liście krajowej, kwota przyznanej pomocy 2 420 000.00 zł;
- Fundacja „Kraina Mlekiem Płynąca" - 53 miejsce na liście krajowej, kwota przyznanej pomocy 2 387 890,00 zł..

Łącznie wybrane LGD otrzymały 13 932,890 zł na realizację lokalnych strategii rozwoju w zakresie dodatkowych zadań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.