PARTNER PORTALU
 • BGK

130 gmin i miast przekroczyło progi zadłużenia

 • PAP    28 czerwca 2012 - 07:32
130 gmin i miast przekroczyło progi zadłużenia

W ciągu ostatnich pięciu lat dostaliśmy z Unii Europejskiej ponad 208 mld zł. Głównymi beneficjentami były samorządy, które aby zrealizować projekty europejskie zaciągały pożyczki na tzw. wkłady własne.
Efekt jest taki, że już ponad 130 gmin i miast przekroczyła dozwolone progi zadłużenia, a jeszcze przed rokiem było ich 70. Długi samorządów sięgają 60 proc. rocznych dochodów i więcej zadłużać się już nie można. Ponadto koszty utrzymania różnych obiektów powstałych z unijne pieniądze przekraczają wpływy z tych inwestycji - informuje "Gazeta Polska codziennie".

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach zaczniemy do Unii do dopłacać, a nasze składki do budżetu UE znacząco przewyższą kwoty, które będziemy otrzymywali, jeśli doliczymy skutki pakietu klimatyczno-energetycznego - czytamy w gazecie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • przemądrzałe bydlę, 2012-07-01 00:25:45

  Unia Europejska to jeden wielki banksterski szwindel. Poprzez rozbuchaną propagandę zrobiono zwykłym ludziom wodę z mózgu, a urzędników w państwach członkowskich przekupiono (na tzw. "pomocy unijnej" korzysta głównie biurokracja i to dlatego wśród urzędników państwowych i samorządowych jes...t tak wielkie poparcie dla członkostwa w UE, mimo, że fatalne efekty tego członkostwa są już widoczne gołym okiem, a przyszłość rysuje się w czarnych barwach). Mam nadzieję, że wśród urzędników państwowych i samorządowych nastąpi przebudzenie, patriotyzm weźmie górę i zacznie się ucieczka z UE, zanim ten twór nas gospodarczo wykończy.  rozwiń
 • Radek, 2012-06-30 15:07:28

  Zadaniem priorytetowym każdej instytucji finansowej nie jest mieć jak najwięcej klientów tylko dłużników aby ich na jak najdłuższy okres ubezwłasnowolnić oraz wyzyskać. Wystarczy się rozejrzeć dookoła i wszystko staje się jasne co się wydarzyło i to w skali kraju.
 • FUNDACJA AZP, 2012-06-29 16:04:46

  A moje pytanie jest - ile z tego zainwestowano w lokalne społeczeństwo własne dzieciaki by nie doszło do tego co nieuchronne ! Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006-2007 roku 40 pro...c. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Na nic piękne place i ulice jeśli nie będziemy sami w pełni sprawni i zdrowi!  rozwiń