PARTNER PORTALU
  • BGK

15 mln z UE na tereny inwestycyjne

  • PAP    7 listopada 2011 - 13:24
15 mln z UE na tereny inwestycyjne

15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego ma do rozdysponowania zarząd tego regionu na rozbudowę terenów inwestycyjnych w gminach. Zakończył się nabór projektów w ramach zadania.
Do urzędu marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego (oceń działania marszałka) na konkurs wpłynęło pięć ofert. "Przygotowały je gminy: Skarżysko-Kamienna (zabierz głos/oceń prezydenta), Opatów, Busko-Zdrój i Staszów oraz Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim" - poinformowała w poniedziałek  rzeczniczka instytucji, Iwona Sinkiewicz.

Całkowita wartość zgłoszonych projektów to prawie 24 mln zł.

Czytaj też: Świętokrzyskie liderem Kapitału Ludzkiego

Sinkiewicz dodała, że zgłoszeń może być więcej- Część wniosków o dofinansowanie na utworzenie terenów inwestycyjnych mogła zostać wysłana pocztą i dotrze do urzędu w najbliższym czasie.

W ramach konkursu, który będzie rozstrzygnięty w ciągu trzech miesięcy, do rozdysponowania jest 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Fundusze te przeznaczone będą m.in. na tworzenie nowych i rozbudowę istniejących terenów inwestycyjnych poprzez: kompleksowe uzbrojenie terenu pod działalność gospodarczą, przebudowę i remont obiektów oraz uzupełnienie istniejącej zabudowy. Przedsięwzięcia mają się przyczynić do tworzenia nowych miejsc pracy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.