15 mln zł na szkolenia komputerowe dla mieszkańców Podkarpacia

15 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na szkolenia komputerowe dla osób, które są zainteresowane podnoszeniem swoich kompetencji.
15 mln zł na szkolenia komputerowe dla mieszkańców Podkarpacia
15 mln zł wyda Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na szkolenia komputerowe. Fot. Pixabay.com

Szkolenia dotyczyć będą m.in. bankowości elektronicznej oraz bezpieczeństwa w sieci.

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 25 lat i więcej, o niskich kwalifikacjach, lub osób powyżej 50 lat, bez względu na wykształcenie.

Na dofinansowanie mogą liczyć projekty, w których osoby będą mogły podnosić swoje umiejętności komputerowe w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Chodzi m.in. o takie kompetencje jak wyszukiwanie informacji w internecie, obsługa bankowości internetowej czy radzenie sobie z prostymi problemami technicznymi.

W projektach udział weźmie ok. 4,5 tys. osób. Uczestnicy po szkoleniu będą mieli możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego ich umiejętności komputerowe w pięciu obszarach: informacja, komunikacja, tworzenie treści, bezpieczeństwo oraz rozwiązywanie problemów.

Konkurs finansowany jest z Regionalnego programu operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach programu regionalnego Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dotacje unijne dla firm RPO Podkarpackie:

zajrzyj na stronę Artmetic!

artmetic ekonsulting, 2016-07-22 22:20:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE