PARTNER PORTALU
  • BGK

1500. umowa na wsparcie z UE w małopolskim

  • PAP    1 lutego 2012 - 16:54
1500. umowa na wsparcie z UE w małopolskim

1500. umowę na unijne wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego podpisały w środę władze Województwa Małopolskiego. Do tej pory rozdysponowano dla firm z całego regionu prawie 790 mln zł.
1500. umowa trafiła do krakowskiej firmy BioCentrum, która zajmuje się m.in. badaniami leków przeciwnowotworowych. Jak zapowiedzieli jej przedstawiciele, unijne środki zostaną zainwestowane w rozbudowę zaplecza badawczego i zakup specjalistycznej infrastruktury laboratoryjnej.

Wartość całego przedsięwzięcia wynosi blisko 500 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie osiągnie 280 tys. zł.

Wdrażaniem Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w części przeznaczonej dla przedsiębiorców zajmuje się Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

Dyrektor tej instytucji Rafał Solecki poinformował, że do tej pory MCP ogłosiło 19 konkursów, w których do dofinansowania zostało wybranych 1737 projektów na kwotę prawie 790 mln zł. Dotacje są przeznaczone na działania związane z podniesieniem konkurencyjności i innowacyjności małopolskiej gospodarki. Jednym z istotnych obszarów objętych wsparciem z funduszy europejskich jest działalność badawczo - rozwojowa przedsiębiorstw.

Według Soleckiego w marcu tego roku Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości planuje przedstawić do akceptacji zarządu województwa kolejne konkursy, w ramach których wspierane będą projekty związane z komercjalizacją badań naukowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.