PARTNER PORTALU
  • BGK

167 mln zł na kolej w Trójmieście

  • PAP    3 stycznia 2012 - 13:58
167 mln zł na kolej w Trójmieście

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście otrzyma 167 mln zł z unijnego programu infrastruktura i środowisko – poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Pieniądze będą przeznaczone na modernizację linii kolejowej i remont taboru. Wartość całej inwestycji to ponad 351 mln zł. Projekt będzie realizowany na terenie Metropolitalnego Obszaru Zatoki Gdańskiej i obejmie m.in.: modernizację infrastruktury kolejowej na odcinku ponad 30 km, wydłużenie linii kolejowej dwutorowej o 1,5 km oraz modernizację 22 składów pociągów.

„Zmodernizowany tabor będzie obsługiwał główny ciąg komunikacyjny tego obszaru na odcinku Tczew (zabierz głos/oceń prezydenta) – Słupsk (zabierz głos/oceń prezydenta)” – informuje resort.

Infrastruktura i środowisko jest największym unijnym programem – na dofinansowanie inwestycji zarezerwowano w nim 27,9 mld euro. 70 proc. tej kwoty, czyli 19,4 mld euro, przeznaczono na realizację projektów transportowych, z czego 4,8 mld euro przypada na transport kolejowy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • WieleRyb, 2012-01-03 14:24:50

    Patrząc na Naszych Urzędników podejrzewać można, że powstanie kilka intratnych stanowisk dla "zasłużonych" i ich rodzin, następnie przez wiele miesięcy, a może lat temat modernizacji będzie "mielony" aż do wyczerpania się kasy albo cierpliwości UE. Szkoda, że nasza Rzeczywistość ...staje się coraz w większym stopniu Polską Urzędniczych Pasożytów  rozwiń