PARTNER PORTALU
  • BGK

170 mln euro więcej z UE dla świętokrzyskiego

  • PAP    6 marca 2013 - 19:11
170 mln euro więcej z UE dla świętokrzyskiego

1 mld 168 mln euro otrzyma w latach 2014-2020 Świętokrzyskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. To ponad 170 mln euro więcej, niż wcześniej zakładał resort rozwoju regionalnego - poinformował marszałek Adam Jarubas.
Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas spotkał się w środę w Warszawie z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską, która zadeklarowała zwiększenie przewidywanego budżetu dla województwa świętokrzyskiego o 17 proc. Z dotychczasowego podziału wynikało, że regionalny program operacyjny w latach 2014-2020 otrzyma 998 mln euro unijnego wsparcia.

Czytaj też: Algorytm podziału środków z UE do dogadania

O zwiększenie unijnej pomocy apelowali do MRR świętokrzyscy parlamentarzyści i władze regionu. Udało im się przekonać minister Bieńkowską, że potrzeby i potencjał regionu są zdecydowanie większe.

"Pieniądze na pewno zostaną wykorzystane na niwelowanie różnic gospodarczych między województwem świętokrzyskim a bardziej rozwiniętymi regionami. Nadal mamy dużo do zrobienia jeśli idzie o spójną infrastrukturę komunikacyjną i transportową, politykę środowiskową połączoną z efektywnym wykorzystaniem energii, wsparcie przedsiębiorstw czy rozwój turystyki" - powiedział PAP Jarubas.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że środowe spotkanie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego było jednym z cyklu konsultacji z władzami regionalnymi. Dotyczą one podziału środków europejskich w latach 2014-2020 na poszczególne województwa.

"Zakładamy, że konsultacje potrwają do końca bieżącego roku. Obecnie prowadzone rozmowy dotyczą podziału dodatkowych środków, które będą przede wszystkim kierowane do wskazanych przez samorządy województw obszarów wymagających specjalnego wsparcia" - poinformował rzecznik ministerstwa Piotr Popa.

Zgodnie z założeniami podziału środków unijnych, przedstawionymi przez MRR pod koniec lutego na Konwencie Marszałków Województw, łącznie regionalne programy operacyjne otrzymają 22,8 mld euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.