PARTNER PORTALU
  • BGK

18,4 mln zł na aktywizację zawodową

  • GK    19 kwietnia 2012 - 12:28
18,4 mln zł na aktywizację zawodową

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłosił konkurs w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki na dofinansowanie projektów aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Nabór wniosków potrwa do 25 maja. Dofinansowanie trafi na realizację przedsięwzięć przyczyniających się do poprawy dostępu do zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz rozwijania sektora ekonomii społecznej. Wsparciem objęte mogą zostać przedsięwzięcia ukierunkowane na usuwanie barier organizacyjnych, prawnych czy psychologicznych, z jakimi stykają się osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, szczególnie osoby powyżej 50 roku życia oraz osoby młode w wieku 15-25 lat.

Jak informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski (zabierz głos/oceń marszałka), o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego mogą ubiegać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, lokalne grupy działania, organizacje pozarządowe oraz firmy prywatne, jeśli na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie posiadają co najmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu działalności w obszarze merytorycznym, którego dotyczy projekt lub podobne doświadczenie posiada ich partner w projekcie.

Suma wsparcia w ramach konkursu wynosi 18,4 mln zł i podzielona jest na dwie pule środków: 10 mln zł na projekty skierowane w ponad 50 proc. do osób w wieku 15-25 lat, 8,4 mln zł na projekty skierowane w ponad 50 proc. do osób w wieku 50+.

Minimalna wartość projektu to 50 tys. zł, przy stuprocentowym poziomie dofinansowania.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.