183 mln na bezpieczną energię

W poniedziałek odbędzie się w Gdańsku uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania projektom złożonym w ramach działania 5.5 „Infrastruktura Energetyczna i Poszanowania Energii” RPO WP 2007-2013.
Uroczystość z udziałem beneficjentów odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia 2010 r., o godz. 10.00, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO znalazły się zarówno jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie, szpitale jak i prywatni przedsiębiorcy.   

Projekty realizowane w ramach działania 5.5. pozwolą na zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. Co ważniejsze, przyczynią się one także do polepszenia ochrony środowiska naturalnego w regionie. Wartość wszystkich 28 projektów wynosi prawie 183 mln zł.

Wśród jednostek samorządu terytorialnego znalazły się m.in. gminy: Kaliska, która otrzyma niecałe 2  mln zł unijnego dofinansowania (wartość całej inwestycji to prawie 4 mln zł)  Kobylnica - otrzyma ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 3 mln zł)  i Kościerzyna, która otrzyma wsparcie w kwocie ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 2 mln zł). Projekty beneficjentów dotyczą termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

Na liście znajdują się także beneficjenci, których projekty dotyczą przebudowy sieci ciepłowniczej  m.in. Szpital Specjalistyczny  im. J. Łukowicza, który otrzyma ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 2,2 mln zł) oraz projekt zakładu Energetyki Cieplnej "KOSPEC" Sp. z o.o., dotyczący poprawy jakości powietrza w Kościerzynie poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury miejskiego systemu energetycznego. Kwota dofinansowania w tym przypadku to prawie 2 mln zł (wartość całej inwestycji to niespełna 6 mln zł)  

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla naszego regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje pozyskamy ponad 850 mln euro.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE