PARTNER PORTALU
  • BGK

183 mln na bezpieczną energię

  • BEZ    9 kwietnia 2010 - 14:17

W poniedziałek odbędzie się w Gdańsku uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania projektom złożonym w ramach działania 5.5 „Infrastruktura Energetyczna i Poszanowania Energii” RPO WP 2007-2013.
Uroczystość z udziałem beneficjentów odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia 2010 r., o godz. 10.00, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO znalazły się zarówno jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie, szpitale jak i prywatni przedsiębiorcy.   

Projekty realizowane w ramach działania 5.5. pozwolą na zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. Co ważniejsze, przyczynią się one także do polepszenia ochrony środowiska naturalnego w regionie. Wartość wszystkich 28 projektów wynosi prawie 183 mln zł.

Wśród jednostek samorządu terytorialnego znalazły się m.in. gminy: Kaliska, która otrzyma niecałe 2  mln zł unijnego dofinansowania (wartość całej inwestycji to prawie 4 mln zł)  Kobylnica - otrzyma ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 3 mln zł)  i Kościerzyna, która otrzyma wsparcie w kwocie ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 2 mln zł). Projekty beneficjentów dotyczą termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

Na liście znajdują się także beneficjenci, których projekty dotyczą przebudowy sieci ciepłowniczej  m.in. Szpital Specjalistyczny  im. J. Łukowicza, który otrzyma ponad 1 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 2,2 mln zł) oraz projekt zakładu Energetyki Cieplnej "KOSPEC" Sp. z o.o., dotyczący poprawy jakości powietrza w Kościerzynie poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury miejskiego systemu energetycznego. Kwota dofinansowania w tym przypadku to prawie 2 mln zł (wartość całej inwestycji to niespełna 6 mln zł)  

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla naszego regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje pozyskamy ponad 850 mln euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.