PARTNER PORTALU
  • BGK

2,5 mln na ośrodek integracyjny w Serocku

  • fundusze-europejskie.pl    16 stycznia 2012 - 13:07
2,5 mln na ośrodek integracyjny w Serocku

Działające w Serocku „Centrum Opieki, Wychowania, Terapii” wkrótce powiększy swoją siedzibę. Dzięki dofinansowaniu z UE w wysokości 2,5 mln zł zostanie wyremontowany, i wzbogacony o niezbędne wyposażenie, m.in. zabytkowy budynek znajdujący się na terenie ośrodka. Inwestycja kosztować będzie ponad 4,2 mln zł.
Głównym elementem projektu jest gruntowny remont zabytkowego budynku, który znajduje się na terenie ośrodka. Zostanie on docieplony, wyremontowane będą balkony i tarasy. W projekcie przewidziano również budowę łącznika wraz z przebudową klatki schodowej. Wymienione zostaną także okna, drzwi, podłogi oraz instalacja elektryczna. Dodatkowo budynek zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu zmodernizowane i rozbudowane będzie także nabrzeże. Wybudowana zostanie nowa przystań, odpowiadająca potrzebom ośrodka oraz pomost. Ponadto będą zakupione dwie, dostosowane do przewozu dzieci, łodzie typu DZ z napędem motorowym, wraz z niezbędnym wyposażeniem tj. kamizelkami i kołami ratunkowymi, wiosłami, rzutkami.

W ramach projektu zmodernizowane będą także, znajdujące się na terenie ośrodka, boiska. Nawierzchnia asfaltowa zostanie zastąpiona warstwą sztucznej trawy. Pojawią się nowe bramki do piłki nożnej, kosze do piłki koszykowej oraz słupki do piłki ręcznej. Zakupiony zostanie nowy sprzęt sportowy oraz hala pneumatyczna, która umożliwi zadaszenie boiska. Zamontowane zostanie też nowe oświetlenie.

Projekt przewiduje także remont sześciu domków letniskowych znajdujących się na terenie ośrodka. Oprócz tego powstanie m.in. plac zabaw w formie „wioski indiańskiej”. Teren ośrodka będzie na bieżąco monitorowany. Będzie to możliwe dzięki zakupowi dziesięciu kamer oraz stworzeniu zintegrowanego systemu monitoringu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.