PARTNER PORTALU
  • BGK

2,7 mln zł na obiekty sportowe

  • EMM    23 czerwca 2010 - 12:45

W Borzęcinie, Przyborowie i Bielczy powstaną obiekty sportowe i rekreacyjne. Wszystkie te przedsięwzięcia otrzymają unijne dotacje.
W poniedziałek, 21 czerwca, wicemarszałek Roman Ciepiela i wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak podpisali umowę na dofinansowanie tych inwestycji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wicemarszałek Ciepiela pogratulował lokalnym władzom dobrze przygotowanego wniosku i podkreślił wysoką ocenę jaką zyskał projekt.

- Konkurencja w tym konkursie była bardzo duża - powiedział - tym bardziej należą się państwu słowa uznania za determinację i dobrze przygotowany wniosek. Dzięki umowie, którą dziś podpisujemy, mieszkańcy gminy Borzęcin już wkrótce będą mogli korzystać z nowej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Zadowolenia nie krył wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak, który podkreślał, że realizacja projektu "Przebudowy i budowy obiektów sportowych na terenie gminy Borzęcin" jest dopełnieniem  działań, jakie na terenie gminy prowadzono w ostatnich latach.

- Projekt, który dzięki podpisanej umowie wdrażamy do realizacji wychodzi na przeciw oczekiwaniom środowiska sportowego. Po budowie trzech hal sportowych i obiektu Orlika 2012, przyszedł czas na przebudowę sztandarowego obiektu sportowego gminy, obiektu Sokoła w Borzęcinie - Borku, jak również budowę dwóch nowych nowoczesnych kompleksów sportowych w Bielczy i w Przyborowie zlokalizowanych przy Zespołach Szkół. Przypomnę, że w Borzęcinie Dolnym realizujemy modernizację obiektu sportowego Dolanki w ramach programu Orlik Plus, a w Przyborowie i w Bielczy na obiektach klubów sportowych modernizację niebawem rozpoczniemy - mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak, gratulował władzom gminy Borzęcin sukcesów w pozyskiwaniu funduszy unijnych. W swojej wypowiedzi nawiązał do deklaracji wicemarszałka Romana Ciepieli dotyczącej budowy Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie.

- Cieszę się, że wicemarszałek wspiera realizację tego zadania i że do Borzęcina trafią kolejne unijne środki, tym razem na budowę Regionalnego Centrum. To zadanie niezwykle potrzebne i przez społeczność gminy i regionu oczekiwane - przypominał radny Kwaśniak.

W ramach projektu "Przebudowy i budowy obiektów sportowo - rekreacyjnych na terenie gminy Borzęcin" wybudowane zostaną trzy obiekty. W Borzęcinie powstaną: boisko treningowe do gry w piłkę nożną, dwa boiska do gry w koszykówkę, scena z zapleczem dla artystów i sportowców oraz parking.

Istniejące boisko wraz z trybunami zostanie odnowione. W Przyborowie przewiduje się budowę boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy i boiska do gry w piłkę siatkową. W Bielczy powstanie boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną murawą oraz plac do gry w siatkówkę.

Nowe obiekty będą miejscami spotkań sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych, miejscami organizacji regionalnych rozgrywek, mistrzostw młodzieżowych, meczów, zawodów strażackich, festynów i koncertów.

Całkowita wartość projektu to blisko 4 mln zł, a dotacja wynosi ponad 2,7 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2011 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.