PARTNER PORTALU
  • BGK

20 bezpłatnych miejsc w gorzowskim żłobku

  • PAP    12 listopada 2012 - 16:54
20 bezpłatnych miejsc w gorzowskim żłobku

20 miejsc w żłobku czeka na dzieci z Gorzowa, których rodzice, po przerwie związanej z ich wychowaniem, chcą wrócić do pracy. Miasto skorzystało z pomocy państwa i stworzyło nowy oddział - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gorzowie Anna Zaleska.
Oddział utworzono w Żłobku Miejskim nr 3 przy ul. Słonecznej 10. Rozpocznie on działalność 3 grudnia br. Przez dwa lata opieka nad dziećmi będzie w nim bezpłatna.

Nabór dzieci potrwa od 15 do 23 listopada br., a oferta skierowana jest do rodziców dzieci urodzonych w 2011 roku, którzy na początku grudnia powrócą do pracy po przerwie związanej w wychowaniem pociech.

Czytaj też: Nie tylko u nas brakuje miejsc w żłobkach

"Warunkiem będzie zaświadczenie od pracodawcy o powrocie do pracy. Ponadto pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka będą mieli rodzice dzieci niepełnosprawnych" - powiedziała rzecznik. Żłobek jest dostosowany do potrzeb takich maluchów.

Zaleska dodała, że rodzicie przez dwa lata będą zwolnieni z opłat, a od stycznia przyszłego roku z ich dziećmi będą dodatkowo prowadzone zajęcia logopedyczne, języka angielskiego oraz zajęcia ruchowe. Zatrudnienie w nowym oddziale znajdzie pięciu pracowników, w tym czterech opiekunów.

Stworzenie nowych miejsc w żłobku to efekt starań Gorzowa o fundusze na ten cel z budżetu państwa. W marcu br. miasto uzyskało 144 tys. zł dofinansowania z programu "Maluch 2012". Pieniądze te pozwoliły na adaptację i wyposażenie nowego oddziału.

"Kolejny wniosek skierowany do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pozwolił na pozyskanie ponad pół mln zł na dwuletnie utrzymanie oddziału bez konieczności sięgania po pieniądze z budżetu miasta i obciążania opłatami rodziców" - powiedziała Zaleska.

W Gorzowie funkcjonują trzy żłobki publiczne, w których są 294 miejsca. Utrzymanie placówek kosztuje samorząd około 2,7 mln zł rocznie (kwota bez opisanej wyżej dotacji). Na miejsce w żłobku czeka w tym mieście około 180 dzieci.

Regulamin rekrutacji do nowego oddziału żłobkowego dostępny będzie na stronie internetowej miasta oraz żłobków miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.