PARTNER PORTALU
  • BGK

20 bezpłatnych miejsc w gorzowskim żłobku

  • PAP    12 listopada 2012 - 16:54
20 bezpłatnych miejsc w gorzowskim żłobku

20 miejsc w żłobku czeka na dzieci z Gorzowa, których rodzice, po przerwie związanej z ich wychowaniem, chcą wrócić do pracy. Miasto skorzystało z pomocy państwa i stworzyło nowy oddział - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gorzowie Anna Zaleska.
Oddział utworzono w Żłobku Miejskim nr 3 przy ul. Słonecznej 10. Rozpocznie on działalność 3 grudnia br. Przez dwa lata opieka nad dziećmi będzie w nim bezpłatna.

Nabór dzieci potrwa od 15 do 23 listopada br., a oferta skierowana jest do rodziców dzieci urodzonych w 2011 roku, którzy na początku grudnia powrócą do pracy po przerwie związanej w wychowaniem pociech.

Czytaj też: Nie tylko u nas brakuje miejsc w żłobkach

"Warunkiem będzie zaświadczenie od pracodawcy o powrocie do pracy. Ponadto pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka będą mieli rodzice dzieci niepełnosprawnych" - powiedziała rzecznik. Żłobek jest dostosowany do potrzeb takich maluchów.

Zaleska dodała, że rodzicie przez dwa lata będą zwolnieni z opłat, a od stycznia przyszłego roku z ich dziećmi będą dodatkowo prowadzone zajęcia logopedyczne, języka angielskiego oraz zajęcia ruchowe. Zatrudnienie w nowym oddziale znajdzie pięciu pracowników, w tym czterech opiekunów.

Stworzenie nowych miejsc w żłobku to efekt starań Gorzowa o fundusze na ten cel z budżetu państwa. W marcu br. miasto uzyskało 144 tys. zł dofinansowania z programu "Maluch 2012". Pieniądze te pozwoliły na adaptację i wyposażenie nowego oddziału.

"Kolejny wniosek skierowany do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pozwolił na pozyskanie ponad pół mln zł na dwuletnie utrzymanie oddziału bez konieczności sięgania po pieniądze z budżetu miasta i obciążania opłatami rodziców" - powiedziała Zaleska.

W Gorzowie funkcjonują trzy żłobki publiczne, w których są 294 miejsca. Utrzymanie placówek kosztuje samorząd około 2,7 mln zł rocznie (kwota bez opisanej wyżej dotacji). Na miejsce w żłobku czeka w tym mieście około 180 dzieci.

Regulamin rekrutacji do nowego oddziału żłobkowego dostępny będzie na stronie internetowej miasta oraz żłobków miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.