PARTNER PORTALU
  • BGK

21 mln zł z UE dla Dębna i Koszalina

  • PAP    15 lutego 2010 - 16:56

Ok. 21 mln zł unijnego dofinansowania na inwestycje wodno-kanalizacyjne otrzymały gmina Dębno i miasto Koszalin (Zachodniopomorskie). W poniedziałek w Koszalinie władze gmin podpisały umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Unijne pieniądze dla tych samorządów pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Dębno otrzymało 14,9 mln zł dotacji na budowę 32,6 km sieci kanalizacyjnej i 47 przepompowni. Natomiast Koszalin dostał 5,9 mln zł na budowę 12,5 km sieci wodno-kanalizacyjnej w zachodniej i południowej części miasta oraz modernizację sieci wodociągowej w kilku punktach śródmieścia.

Całkowita wartość projektu gminy Dębno wynosi 20,8 mln zł, zaś Koszalina 12,4 mln zł. W Dębnie inwestycja powinna zostać zakończona w 2012 r., w Koszalinie w roku 2011.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) Jacek Chrzanowski powiedział, że po realizacji koszalińskiego projektu dostęp do sieci wodociągowej w mieście będzie miało 99 proc. mieszkańców, a kanalizacyjnej - 98 proc.

W gminie Dębno - jak poinformował burmistrz tego miasta Piotr Downar - do sieci kanalizacyjnej dostęp będzie miało niemal 90 proc. mieszkańców.

WFOŚiGW podpisał dotychczas pięć umów na dofinansowanie inwestycji z POIiŚ w województwie zachodniopomorskim. Beneficjentami są gminy: Rewal (rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków), Mielno (uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej), Dębno i Koszalin oraz Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie), który obuduje umocnienia trzech kilometrów brzegu morskiego w Kołobrzegu.

Na podpisanie czeka jeszcze umowa z gminą Trzebiatów, dotycząca dofinansowania gospodarki ściekowej.

Wartość unijnego dofinansowania 6 projektów to prawie 133 mln zł. Całkowita wartość tych projektów wynosi niemal 189 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.