PARTNER PORTALU
  • BGK

229 mln zł z Unii na nowe tramwaje

  • GK/um.warszawa.pl    29 czerwca 2012 - 16:58
229 mln zł z Unii na nowe tramwaje

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dofinansowanie projektu „Dostosowanie taboru Tramwajów Warszawskich do potrzeb osób niepełnosprawnych – zakup 60 tramwajów niskopodłogowych”.
Całkowity koszt projektu to ok. 477 mln zł, z czego ok. 229 mln zł to środki z Unii Europejskiej. Zakupiony w ramach projektu tabor stanowi część „Kontraktu stulecia”, podpisanego 29 maja 2009 r. z firmą Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A. na dostawę 186 niskopodłogowych tramwajów. Łącznie stołeczni tramwajarze planują sfinansować z projektów dofinansowanych z UE 174 ze 186 tramwajów niskopodłogowych zakupionych w ramach kontraktu.

Realizacja projektu przyczyni się w znaczącym stopniu do zlikwidowania istniejących barier społecznych i wpłynie na zwiększenie atrakcyjności regionu.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 7.3. Transport miejski w obszarach metropolitarnych.

Realizacja inwestycji wpisuje się w główny cel Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko tj. „Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Polski i jej regionów poprzez rozwój infrastruktury przy równoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska, zdrowia, zachowaniu tożsamości kulturowej i rozwijaniu spójności terytorialnej”.

Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała również w dniu 15.11.2011 r. Umowę o dofinansowanie dla projektu „Modernizacja trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona wraz z zakupem 30 tramwajów niskopodłogowych”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wsparcie otrzymane z UE dla tego projektu to ponad 120 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.