PARTNER PORTALU
  • BGK

23 mln dla Jeleniej Góry

  • KB    1 kwietnia 2010 - 09:24
23 mln dla Jeleniej Góry

Poprawa miejskiej bazy sportowej, odbudowa kanału młynówka rzeki Bóbr w Jeleniej Górze - to niektóre z celów, na które zostanie przeznaczone unijne dofinansowanie.
Ponad 23 mln zł unijnego dofinansowania przyznał Jeleniej Górze zarząd województwa dolnośląskiego. Pieniądze przeznaczone będą na rewitalizację miasta. W sumie zrealizowanych zostanie aż 12 projektów.

- Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007- 2013, i przeznaczone są na realizację lokalnych programów rewitalizacji przygotowanych przez dolnośląskie miasta powyżej 10 tys. mieszkańców. Niektórym miejscowościom dotacje już przyznano, teraz kolej na Jelenią Górę - powiedział po posiedzeniu zarządu Wwjewództwa marszałek Marek Łapiński.

W Jeleniej Górze zrealizowanych zostanie 12 projektów, wnioskodawcami 11 z nich jest Miasto Jelenia Góra, a jednego Kolegium Karkonoskie.

Dwa, z realizowanych projektów posłużą poprawie jeleniogórskiej bazy sportowej.  Na terenie Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" powstanie nowoczesna sala widowiskowo – sportowa, z widownią na ponad tysiąc miejsc. Znajdzie się tam nie tylko boisko, ale także sale gimnastyczne, zespoły sztaniowe i sale konferencyjne. Unijna Dotacja na ten cel wyniesie 6,3 mln zł.

Ze sportem związany jest również wniosek Kolegium Karkonoskiego na przebudowę znajdującej się na jej terenie krytej pływalni. Unie Europejska dołoży na ten cel prawie 6 mln zł. Nowy obiekt to nie tylko sześciotorwy basen pływacki, ale także zespół odnowy bilogicznej i rehabilitacji.

4,4 mln zł unijnej dotacji trafi na odbudowę kanału młynówka rzeki Bóbr w Jeleniej Górze wraz z zagospodarowaniem terenów nadbrzeżnych. Przedsięwzięcie obejmuje odbudowę zdegradowanych terenów poprzemysłowych obejmujących kanał Młynówka rzeki Bóbr wraz z terenami do niego przylegającymi oraz budowę ścieżek pieszych i rowerowych. Odnowione będą tereny zielone orazpostawione nowe ławki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.