PARTNER PORTALU
  • BGK

23 mln euro w warmińsko-mazurskim na 2012 r.

  • AW    28 grudnia 2011 - 16:26
23 mln euro w warmińsko-mazurskim na 2012 r.

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyjął harmonogram konkursów w ramach RPO Warmia i Mazury na następny rok. Do wzięcia są jeszcze blisko 23 mln euro.
- W pierwszym kwartale zorganizujemy pięć konkursów, adresowanych przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji. Z kolei przedsiębiorcy mogą starać się o współfinansowanie infrastruktury badawczo-rozwojowej - podsumowuje marszałek województwa Jacek Protas (sprawdź jego notowania).

- Większość z ponad miliarda euro już zakontraktowaliśmy, dlatego możemy przeprowadzić jeszcze tylko kilka konkursów na dotacje unijne. W następnym roku spodziewamy się jednak dodatkowych kilkudziesięciu milionów euro z tzw. krajowej rezerwy wykonania, dlatego wciąż będzie szansa na pozyskanie finansowania europejskiego - dodaje marszałek.

Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury jest wdrażany od 2007 roku. Skorzystało już z niego ponad tysiąc instytucji i firm. Największa pula z 1,036 mld euro była przeznaczona na infrastrukturę transportową (34 proc.) oraz przedsiębiorczość (20 proc.) - wylicza warmińsko -mazurski urząd marszałkowski.

Harmonogram konkursów na stronie www.rpo.warmia.mazury.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.