PARTNER PORTALU
  • BGK

26,4 mln zł na inwestycje w regionie

  • PAP    21 września 2010 - 20:12
26,4 mln zł na inwestycje w regionie

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o unijnym dofinansowaniu inwestycji w Myszyńcu, Radzyminie, Garwolinie oraz Guzowie. Łączne wsparcie z Unii Europejskiej dla tych przedsięwzięć ma wynieść ok. 26,4 mln zł.
Dofinansowanie unijne ma dotyczyć: budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Kurpiowska Kraina" w Myszyńcu, modernizacji plebanii w Radzyminie, zabytkowej kaplicy w Guzowie, a także uzbrojenia terenów inwestycyjnych Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Łączna wartość tych inwestycji to ponad 38,3 mln zł, z czego wsparcie unijne ma wynieść ponad 26,4 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisali w środę przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci.

- Każda z czterech podpisanych dzisiaj umów ma inne znaczenie dla Mazowsza. Największy projekt realizowany będzie w gminie Myszyniec. Jest to inwestycja ważna szczególnie dla rozwoju turystyki, nie tylko na samych Kurpiach, ale i na całym Mazowszu. Doprowadzenie drogi i uzbrojenie terenów w strefie gospodarczej w Garwolinie bez wątpienia przyciągnie inwestorów - podkreślił cytowany w komunikacie wicemarszałek województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski.

Dodał, że dofinansowanie otrzymają również projekty ważne ze względów historycznych i architektonicznych, czyli dotyczące renowacji: zabytkowej plebanii w Radzyminie oraz kaplicy w Guzowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.