PARTNER PORTALU
  • BGK

27,4 mln z Dolnośląskiego RPO na żłobki i kluby malucha

  • AW    30 października 2015 - 18:41
27,4 mln z Dolnośląskiego RPO na żłobki i kluby malucha

Efektem finalnym dofinansowanych projektów ma być pomoc w opiece nad dziećmi rodzicom, którzy chcą wrócić na rynek pracy bądź znaleźć zatrudnienie (fot.fotolia)

W ogłoszonych niedawno przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy konkursach do pozyskania jest blisko 27,4 mln zł na rozwój lub wyposażenie żłobków, klubów malucha i innych form opieki dla dzieci do lat 3. To nowość w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Dolnego Śląska.
– Nabory skierowane są do wszystkich zainteresowanych utworzeniem bądź rozwojem żłobków i klubów dziecięcych. Z dotacji będą mogli skorzystać m.in. przedsiębiorcy, fundacje i stowarzyszenia, samorządy, placówki oświatowe i inne organizacje, które chcą się podjąć tego działania. Efektem finalnym dofinansowanych projektów ma być pomoc w opiece nad dziećmi rodzicom, którzy chcą wrócić na rynek pracy bądź znaleźć zatrudnienie – mówi Lilla Jaroń, wicedyrektor ds. zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w DWUP.

Czekają na oferty do stycznia 2016

W ramach ogłoszonych konkursów wnioskodawcy będą mieli czas na przygotowanie swoich ofert do stycznia 2016 r.

– Fundusze przeznaczymy na konkretne działania, a ich lista jest długa. Mogą trafić na przykład na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 lub wsparcie już istniejących. Ale nie tylko. Sfinansować możemy bieżące koszty opieki nad dziećmi, wynagrodzenia opiekuna lub niani, czy też przeszkolenie opiekunów, a także podniesienie kwalifikacji i kompetencji rodziców, którzy są bez pracy i mają małe dzieci. Projekty będą realizowane nawet przez 24 miesiące – dodaje dyr. Jaroń.

O unijne fundusze będzie można zabiegać w ramach czterech konkursów:

• horyzontalny – dla wytypowanych obszarów interwencji – pula środków 18,15 mln zł,
• Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego – pula środków 3,28 mln zł,
• Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Jeleniogórskiej – pula środków 2,25 mln zł,
• Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej - pula środków 3,69 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.