30 mln euro dla 10 powiatów na lepsze drogi do niemieckiej granicy

Około 70 mln euro zostanie w latach 2014-20 przeznaczonych na konkursy dotyczące współpracy transgranicznej pomiędzy zachodnimi obszarami Polski a niemiecką Saksonią. Chodzi m.in. o projekty poprawy jakości lokalnych dróg dojazdowych do granicy w dziesięciu powiatach.
30 mln euro dla 10 powiatów na lepsze drogi do niemieckiej granicy
fot.PTWP

Jak poinformowała Dorota Patrzałek ze Wspólnego Sekretariatu Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014-2020, w pierwszych czterech projektach można będzie pozyskać prawie 30 mln euro.

Na co pójdą pieniądze?

Określone osie priorytetowe to: "Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe", "Mobilność regionalna", "Edukacja transgraniczna" oraz "Współpraca partnerska i potencjał instytucjonalny".

- W ramach osi "Mobilność regionalna" chodzi m.in. o projekty poprawy jakości lokalnych dróg dojazdowych do granicy. Wnioski we wszystkich projektach mogą składać organizacje i podmioty z całej Polski i Saksonii, ale beneficjentem muszą koniecznie być tylko obszary transgraniczne w obu krajach - powiedziała Patrzałek.

Jak wyjaśniła, w przypadku Polski chodzi o dziewięć dolnośląskich przygranicznych powiatów i powiat żarski z woj. lubuskiego. W Saksonii beneficjentami są okręgi Goerlitz i Bautzen.

Program Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014-2020 został zatwierdzony przez Komisję Europejską w czerwcu 2015 r. Około 70 mln euro na jego realizację pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pragnę zauważyć, iż na przebudowę dróg w programie Polska-Saksonia w priorytecie mobilność transgraniczna jest do wykorzystania 13mln euro a nie jak pisze autor 30 mln.Proszę o więcej rzetelności.

Znawca, 2015-11-28 17:40:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE