PARTNER PORTALU
  • BGK

33,5 mln zł dla mikro i małych firm

  • GK    17 czerwca 2011 - 10:17
33,5 mln zł dla mikro i małych firm

Samorząd woj. łódzkiego zdecydował o rozdaniu unijnych pieniędzy na bezpośrednie wsparcie mikro i małych przedsiębiorstw z regionu łódzkiego.
Dzięki temu dofinansowane zostaną wszystkie projekty, które pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną.

Na wsparcie firm zostało przeznaczone ok. 10 mln zł. Konkurs okazał się bardzo popularny, bo przedsiębiorcy złożyli 1100 wniosków. Pozytywną weryfikację formalną i merytoryczną przeszło 388 projektów

– Zainteresowanie było tak duże, że postanowiliśmy trzykrotnie zwiększyć pulę pieniędzy przeznaczoną dla firm – mówi Witold Stępień, marszałek woj. łódzkiego.

Wnioski o dofinansowanie złożone przez przedsiębiorców, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną opiewały na 33,5 mln zł. I tyle też pieniędzy trafi do przedsiębiorców.

Przedmiotem konkursu było wsparcie bezpośrednich inwestycji w mikro i małych przedsiębiorstwach w działaniach modernizacyjnych prowadzących do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług, w dokonywaniu zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług, w unowocześnieniu wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w modernizacji środków produkcji.

Małe i mikro przedsiębiorstwa stanowią trzon gospodarki woj. łódzkiego. To ponad 90 procent wszystkich firm w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.