PARTNER PORTALU
  • BGK

34 mln z UE na rozwój Pomorza

  • BEZ    9 lipca 2010 - 13:06

W poniedziałek (12 lipca) marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpiszą kolejnych 13 umów o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Łączna wartość dofinansowania wyniesie ponad 34 mln zł. Uroczystość z udziałem beneficjentów odbędzie się w poniedziałek, 12 lipca o godz. 11.00, w sali 133C Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO znalazły się gminy: Dziemiany, Dzierzgoń, Gniewino, Lipnica, Lubichowo, Miłoradz, Somonino, Sztum oraz powiat starogardzki, a także Zakon Najświętszego Zbawiciela Św. Brygidy w Gdańsku i Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Komunalne "Koksik" Sp. z o.o.

Najwyższe dofinansowanie -ponad 11 mln zł - otrzyma miasto i gmina Sztum (wartość całej inwestycji to prawie 19 mln zł) na podniesienie atrakcyjności turystycznej Szlaku Zamków Gotyckich na Powiślu. Inwestycja polegać będzie na budowie trasy rowerowej łączącej zamek w Malborku z atrakcjami turystycznymi powiatów malborskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego.

Gmina Lipnica otrzyma z kolei ponad 4 mln zł (wartość całej inwestycji - ponad 12 mln zł) na rozbudowę kanalizacji ściekowej w Brzeźnie Szlacheckim, Łąkach oraz w Prądzoniu.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla naszego regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje pozyskamy ponad 850 mln euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: