PARTNER PORTALU
  • BGK

34 mln z UE na rozwój Pomorza

  • BEZ    9 lipca 2010 - 13:06

W poniedziałek (12 lipca) marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpiszą kolejnych 13 umów o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Łączna wartość dofinansowania wyniesie ponad 34 mln zł. Uroczystość z udziałem beneficjentów odbędzie się w poniedziałek, 12 lipca o godz. 11.00, w sali 133C Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO znalazły się gminy: Dziemiany, Dzierzgoń, Gniewino, Lipnica, Lubichowo, Miłoradz, Somonino, Sztum oraz powiat starogardzki, a także Zakon Najświętszego Zbawiciela Św. Brygidy w Gdańsku i Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Komunalne "Koksik" Sp. z o.o.

Najwyższe dofinansowanie -ponad 11 mln zł - otrzyma miasto i gmina Sztum (wartość całej inwestycji to prawie 19 mln zł) na podniesienie atrakcyjności turystycznej Szlaku Zamków Gotyckich na Powiślu. Inwestycja polegać będzie na budowie trasy rowerowej łączącej zamek w Malborku z atrakcjami turystycznymi powiatów malborskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego.

Gmina Lipnica otrzyma z kolei ponad 4 mln zł (wartość całej inwestycji - ponad 12 mln zł) na rozbudowę kanalizacji ściekowej w Brzeźnie Szlacheckim, Łąkach oraz w Prądzoniu.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla naszego regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje pozyskamy ponad 850 mln euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.