PARTNER PORTALU
  • BGK

35 mln zł z UE na port rybacki w Darłowie

  • PAP    24 maja 2011 - 18:49
35 mln zł z UE na port rybacki w Darłowie

Darłowo otrzymało 35 mln zł unijnej dotacji na inwestycje w porcie rybackim.
We wtorek podpisano umowę w tej sprawie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował rzecznik darłowskiego magistratu Leszek Walkiewicz.

Przyznane miastu pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Czytaj też: 10 mln zł z UE dla Stalowej Woli

Unijna dotacja zostanie wydana na dwie inwestycje: przedłużenie Nabrzeża Słupskiego oraz budowę nowego basenu rybackiego.

Według burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza, po zrealizowaniu obu projektów darłowski port rybacki będzie należał do jednych z najnowocześniejszych na Bałtyku.

Znajdujące się po zachodniej stronie portu Nabrzeże Słupskie ma być przedłużone o 118,5 m. Wybudowana zostanie również kontenerowa stacja paliw, instalacja do odbioru ścieków i wód zaolejonych ze statków oraz droga dojazdowa wraz z placem składowym i parkingiem.

Wartość tej inwestycji to 12,7 mln zł. Prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w 2012.

Nowy basen rybacki również powstanie w zachodniej części portu. Będzie miał powierzchnię 21 tys. m kw., która umożliwi cumowanie 50 kutrom. W tej części portu zbudowane zostaną także trzy pływające pomosty o łącznej długości 396 m oraz 30-metrowy slip (wyciąg) do wodowania i wyciągania na ląd rybackich jednostek.

Całkowity koszt tej inwestycji oszacowano na 22,3 mln zł. Basen ma powstać do końca 2012 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: