PARTNER PORTALU
  • BGK

35 mln zł z UE na port rybacki w Darłowie

  • PAP    24 maja 2011 - 18:49
35 mln zł z UE na port rybacki w Darłowie

Darłowo otrzymało 35 mln zł unijnej dotacji na inwestycje w porcie rybackim.
We wtorek podpisano umowę w tej sprawie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował rzecznik darłowskiego magistratu Leszek Walkiewicz.

Przyznane miastu pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Czytaj też: 10 mln zł z UE dla Stalowej Woli

Unijna dotacja zostanie wydana na dwie inwestycje: przedłużenie Nabrzeża Słupskiego oraz budowę nowego basenu rybackiego.

Według burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza, po zrealizowaniu obu projektów darłowski port rybacki będzie należał do jednych z najnowocześniejszych na Bałtyku.

Znajdujące się po zachodniej stronie portu Nabrzeże Słupskie ma być przedłużone o 118,5 m. Wybudowana zostanie również kontenerowa stacja paliw, instalacja do odbioru ścieków i wód zaolejonych ze statków oraz droga dojazdowa wraz z placem składowym i parkingiem.

Wartość tej inwestycji to 12,7 mln zł. Prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w 2012.

Nowy basen rybacki również powstanie w zachodniej części portu. Będzie miał powierzchnię 21 tys. m kw., która umożliwi cumowanie 50 kutrom. W tej części portu zbudowane zostaną także trzy pływające pomosty o łącznej długości 396 m oraz 30-metrowy slip (wyciąg) do wodowania i wyciągania na ląd rybackich jednostek.

Całkowity koszt tej inwestycji oszacowano na 22,3 mln zł. Basen ma powstać do końca 2012 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.