PARTNER PORTALU
  • BGK

370 mln na obszary wiejskie wydało świętokrzyskie

  • PAP    15 listopada 2012 - 20:23
370 mln na obszary wiejskie wydało świętokrzyskie

370 mln zł rozdysponowało Świętokrzyskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - poinformował członek zarządu województwa Piotr Żołądek. W czwartek urząd marszałkowski w Kielcach podsumował działania w ramach tego programu.
"80 proc. z około 500 mln zł jest już zakontraktowanych bądź rozdysponowanych między beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, to pokazuje, że jesteśmy jednym z najaktywniejszych pod tym względem regionów" - powiedział PAP Żołądek.

Do tej pory podpisano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich około półtora tysiąca umów z samorządami, przedsiębiorcami a także lokalnymi grupami działania.

Dodał, że PROW obejmuje zarówno realizację inwestycji infrastrukturalnych, np. kanalizacji, jak i projekty aktywizujące mieszkańców wsi.

Bogusław Sitek, choreograf zespołu ludowego z Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie (powiat starachowicki) stwierdził, że dzięki środkom z PROW udało się utworzyć od podstaw gminny zespół pieśni i tańca.

"Dostaliśmy na naszą działalność ponad 20 tys. zł. To właśnie z tych środków zamówiliśmy i zakupiliśmy świętokrzyskie stroje ludowe dla naszych młodych artystów" - Sitek.

Marian Buras, wójt gminy Morawica w powiecie kieleckim powiedział, że bez PROW inwestycji na jego terenie byłoby dwa razy mniej albo realizowane byłyby dwa razy dłużej.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest instrumentem realizacji polityki Unii Europejskiej w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w Polsce. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.