PARTNER PORTALU
  • BGK

39,4 mln euro dla Małopolski

  • PAP    27 stycznia 2011 - 19:33
39,4 mln euro dla Małopolski

Blisko 39,4 mln euro otrzyma województwo małopolskie w ramach podziału 512 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania.
Pieniądze zostały podzielone przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego między wszystkie województwa, bo wszystkie spełniły odpowiednie kryteria we wdrażaniu regionalnych programów operacyjnych (RPO).

Do końca grudnia 2010 r. regiony miały wydać i rozliczyć na szczeblu Komisji Europejskiej 20 proc. środków unijnych z Regionalnych Programów Operacyjnych.

- Z analizy danych przekazanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wynika, że Małopolska osiągnęła trzeci wynik pod względem dokonywanych płatności i ogólnego poziomu certyfikacji środków. To w gronie dużych województw najlepszy wynik - podkreślił w czwartek marszałek województwa Marek Sowa.

Zaznaczył, że do pieniędzy przyznanych w ramach Krajowej Rezerwy Wykonania należy doliczyć pieniądze z dostosowania technicznego i na projekty popowodziowe, co daje łącznie 67,7 mln euro dodatkowych środków dla Małopolski z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Region w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (MRPO) miał do rozdysponowania 1,29 mld euro. Do końca ubiegłego roku podpisano 1629 umów z beneficjentami.

Do końca roku rozliczonych z UE zostało 1,66 mld zł, czyli ok. 31 proc. wszystkich pieniędzy unijnych przyznanych Małopolsce. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.