PARTNER PORTALU
  • BGK

4,3 mln zł na autobusy w Radomiu

  • PAP    5 września 2013 - 19:34
4,3 mln zł na autobusy w Radomiu

Unijne dofinansowanie w wysokości prawie 4,3 mln zł na zakup 8 autobusów i wdrożenie systemu informowania dźwiękowego dla niewidomych otrzyma jeden z głównych przewoźników w komunikacji miejskiej w Radomiu, firma transportowa Michalczewski Adam Internationale.
Podczas podpisania w czwartek umowy w tej sprawie wicemarszałek woj. mazowieckiego Leszczek Ruszczyk podkreślił, że przyznane dofinansowanie pozwoli na zakup ośmiu nowoczesnych zasilanych gazem CNG autobusów dla potrzeb radomskiej komunikacji publicznej. „Wszystkie pojazdy wyposażone mają być w monitoring, co poprawi bezpieczeństwo pasażerów" - dodał.

Wdrożony zostanie także system informowania dźwiękowego dla niewidomych i słabowidzących. Urządzenia mają umożliwić korzystającym z komunikacji miejskiej rozpoznanie pojazdów podjeżdżających na przystanek. Indywidualny pilot wyzwoli komunikat głosowy opisujący linię oraz kierunek jazdy podjeżdżającego pojazdu, a także wygłosi komunikat o bieżących i kolejnych przystankach.

Wartość całego projektu wynosi ponad 9,1 mln zł, z czego unijne dofinansowanie stanowi blisko 4,3 mln zł. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Na jego zakończenie jego firma transportowa z Radomia ma czas do końca roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.