PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln dla uczniów z Czerwionki-Leszczyn. Aż 100 proc. finansowania z UE

  • RAF    19 listopada 2009 - 11:25

"Europejski po-ziom" to nowy projekt, który wdrażany będzie w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny od 1 stycznia.
Na jego realizację urząd pozyskał aż stuprocentowe finansowanie z puli środków unijnych (Program Operacyjny Kapitał Ludzki- środki EFS) w kwocie 4 017.445,08zł.

Projekt na na celu stworzenie równych szans edukacyjnych uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji  społecznej, ekonomicznej czy zdrowotnej, poprawę jakości pracy szkoły oraz wzbogacenie programów rozwojowych szkół. "Europejski po-ziom" pozwoli gminie na realizację zajęć dydaktyczno - wyrównawczych i specjalistycznych oraz dodatkowych zajęć  pozalekcyjnych, ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych. 

W ramach "Europejskiego po-ziomu" uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach  językowych, matematycznych, fizycznych, ale również teatralnych, plastycznych, fotograficznych, tanecznych, poświęconych pierwszej pomocy, muzykoterapii, wziąć udział w kole dziennikarskim, recytatorskim czy nawet miłośników scrabble czy scrapbookingu.

Projekt to także zajęcia specjalistyczne - logopedyczne, surodopedagogiczne, poświęcone pracy z uczniem słabszym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.