PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln zł na inwestycje z RPO

  • BEZ    12 lipca 2010 - 13:41

Jutro Województwo Pomorskie podpisze 24 umowy na dofinansowanie inwestycji na łączną kwotę ponad 4 mln zł.




Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpiszą kolejne 24 umowy o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Łączna wartość dofinansowania wyniesie ponad 4 mln zł. Uroczystość z udziałem beneficjentów odbędzie się we wtorek (13 lipca) o godz. 12.30, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO, oprócz jednostek samorządu terytorialnego znalazły się również stowarzyszenia działające na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Najwyższe dofinansowanie, niemal 312 tys. zł otrzymało Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (wartość całej inwestycji to prawie 400 tys. zł) na aktywizację i integrację społeczności poprzez budowę boiska i obiektów małej architektury wraz z ogrodzeniem w Ostrzycach.

Podobnej wysokości wsparcie otrzymało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectwa Kamienica Królewska (wartość całej inwestycji to prawie 400 tys. zł) na aktywizację mieszkańców gminy Sierakowice poprzez budowę placów zabaw w miejscowościach: Szopa, Gowidlino, Kamienica Królewska, Mojusz, Tuchlino, Jelonko, Lisie Jamy i Załamkowo.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje Województwo Pomorskie pozyska ponad 850 mln euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.