4 mln zł na inwestycje z RPO

Jutro Województwo Pomorskie podpisze 24 umowy na dofinansowanie inwestycji na łączną kwotę ponad 4 mln zł.
Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpiszą kolejne 24 umowy o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Łączna wartość dofinansowania wyniesie ponad 4 mln zł. Uroczystość z udziałem beneficjentów odbędzie się we wtorek (13 lipca) o godz. 12.30, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z RPO, oprócz jednostek samorządu terytorialnego znalazły się również stowarzyszenia działające na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Najwyższe dofinansowanie, niemal 312 tys. zł otrzymało Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (wartość całej inwestycji to prawie 400 tys. zł) na aktywizację i integrację społeczności poprzez budowę boiska i obiektów małej architektury wraz z ogrodzeniem w Ostrzycach.

Podobnej wysokości wsparcie otrzymało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectwa Kamienica Królewska (wartość całej inwestycji to prawie 400 tys. zł) na aktywizację mieszkańców gminy Sierakowice poprzez budowę placów zabaw w miejscowościach: Szopa, Gowidlino, Kamienica Królewska, Mojusz, Tuchlino, Jelonko, Lisie Jamy i Załamkowo.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to najważniejszy dla regionu program unijnego dofinansowania. Tylko dzięki niemu na nowe inwestycje Województwo Pomorskie pozyska ponad 850 mln euro.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE