PARTNER PORTALU
  • BGK

43 mln na rozkręcenie koniunktury

  • PAP    23 lutego 2012 - 13:35
43 mln na rozkręcenie koniunktury

Ponad 43 mln zł wydadzą władze Bochni na przygotowanie pod inwestycje Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Przedsięwzięcie otrzymało unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO).
Jak poinformował w czwartek burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, tamtejsza strefa aktywności gospodarczej liczy blisko 60 hektarów; z tego trzy kompleksy działek o łącznej powierzchni prawie 38 hektarów wchodzą w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Strefę, która w całości należy do miasta Bochnia, przeznaczono na działalność przemysłową: pod lokalizację zakładów produkcyjnych, usług i biur.

"Głównym celem jest przyciągnięcie do strefy inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy. To w konsekwencji zwiększy zamożność naszych mieszkańców i rozkręci koniunkturę w mieście" - wyjaśnił Kolawiński.

Ponad 43 mln zł, w tym ponad 25 mln zł unijnej dotacji, zostanie przeznaczone na uzbrojenie terenu w infrastrukturę niezbędną dla inwestorów chcących ulokować tam swoje zakłady. W ciągu najbliższych trzech lat powstaną tam sieci: wodociągowa, kanalizacyjna oraz drogowa; doprowadzone będą też linie energetyczne średniego i niskiego napięcia.

Miasto liczy na to, że przygotowanie infrastrukturalne terenów inwestycyjnych, wsparte współpracą z zarządcą krakowskiej SSE - Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pozwolą na ulokowanie tam w ciągu najbliższych lat kilku przedsiębiorstw.

Jak zaznaczył burmistrz, przygotowywana strefa posiada dogodne połączenie komunikacyjne. Znajduje się przy zjeździe z budowanej właśnie autostrady A4, w połowie drogi między Krakowem i Tarnowem. Od najbliższego lotniska w podkrakowskich Balicach dzieli ją ok. 50 kilometrów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.