PARTNER PORTALU
  • BGK

45 mln euro dla samorządu

  • PAP    14 lutego 2012 - 20:35
45 mln euro dla samorządu

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego otrzymał dodatkowe 45 mln euro do wydania w ramach regionalnego programu za sprawne wdrażanie projektów w ostatnich latach. Z tej kwoty 60 proc., czyli 27 mln euro zostanie przeznaczone na inwestycje drogowe.
- To zasługa nie tylko ciężko pracujących urzędników naszych departamentów wdrażania RPO i rozwoju regionalnego, ale przede wszystkim tych wszystkich, którzy odpowiadają za przygotowanie projektów i realizację inwestycji w terenie (...) Ich skuteczność przełożyła się na ostateczny sukces - powiedział we wtorek marszałek województwa Piotr Całbecki.

Na kwotę 45 mln euro złożyły się pieniądze krajowej rezerwy wykonania - 36,4 mln euro i tzw. środki dostosowania technicznego - 8,6 mln euro.

Czytaj też: By od 2014 r. dostawać pieniądze z UE marszałkowie muszą "odkurzyć" regionalne strategie innowacji

Pula środków otrzymanych przez samorząd województwa zostanie rozdysponowana w konkursach o dofinansowanie projektów. Wiadomo już, że pierwszy z konkursów będzie adresowany do samorządów miasta na prawach powiatu - Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza, które zarządzają przebiegającymi przez ich tereny drogami wojewódzkimi. Do podziału będą 4 mln euro.

Według kryteriów uchwalonych przez zarząd województwa każdy spośród potencjalnych beneficjentów może złożyć tylko jeden wniosek, dotyczący budowy i przebudowy dróg wojewódzkich w granicach miast. Wnioskodawcy będą musieli wylegitymować się pozwoleniem na budowę lub zezwoleniem na realizację inwestycji oraz wkładem własnym nie mniejszym niż połowa kosztów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.