PARTNER PORTALU
  • BGK

45 mln z Unii na odbudowę wałów

  • KB    27 maja 2010 - 08:16

Zarząd województwa mazowieckiego podjął w środę decyzję o przeznaczeniu jeszcze w tym roku 45 mln zł unijnego wsparcia m.in. na odbudowę i modernizację uszkodzonych przez wodę wałów przeciwpowodziowych.
- Powódź na Mazowszu osłabiła szereg wałów przeciwpowodziowych i urządzeń melioracyjnych. Po odejściu wody kluczowym zadaniem będzie modernizacja i odbudowa uszkodzonych zabezpieczeń. Już dziś trzeba planować te działania - podkreślił marszałek Adam Struzik. - Stąd nasza decyzja o przeznaczeniu na ten cel dodatkowych 45 mln zł - dodał.

W środę zarząd województwa zadecydował o ogłoszeniu dodatkowego konkursu, w ramach którego unijne dofinansowanie umożliwi remont urządzeń najbardziej dotkniętych skutkami powodzi. Na ten cel przeznaczono aż 45 mln zł. Decyzje dotyczące charakteru i terminu konkursu zapadną po szczegółowej analizie strat na Mazowszu oraz precyzyjnej informacji Mazowieckiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie na temat najbardziej osłabionych powodzią wałów i urządzeń. O konsultacje zostaną również poproszone służby wojewody i straż pożarna.

- Pieniądze muszą być przeznaczone na najbardziej niezbędne inwestycje, czyli tam gdzie woda dokonała największych zniszczeń. Dlatego poprosimy o konsultacje ekspertów - podkreślił wicemarszałek Stefan Kotlewski.

O pomoc w ramach działania 4.4 będą mogły ubiegać się najprawdopodobniej samorządy lokalne, gospodarstwa leśne, zarządy gospodarki wodnej, straże pożarne, parki narodowe i krajobrazowe oraz spółki wodne.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.