PARTNER PORTALU
  • BGK

46 mln. zł na Nową Łódzką

  • BEZ    24 lutego 2010 - 11:19

Dziś w Gdańsku podpisanie umowy na ponad 46 mln zł unijnego dofinansowania na budowę ul. Nowej Łódzkiej.
Marszałek województwa Mieczysław Struk podpisze z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem umowę o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego budowy ul. Nowej Łódzkiej w Gdańsku. Koszt całej inwestycji to 92,5 mln zł, z czego połowa -nieco ponad 46 mln zł - pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Projekt budowy ul. Nowej Łódzkiej jest jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych planowanych w najbliższych latach w Gdańsku. Będzie on realizowany od lipca 2010 r. do września 2012 r. w dzielnicach Gdańsk Chełm oraz Gdańsk Południe i obejmować będzie budowę drogi dwujezdniowej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Za początek projektowanej ul. Nowej Łódzkiej przyjęto skrzyżowanie ul. Warszawskiej - ul. Łostowickiej - ul. Witosa - ul. Wilanowskiej, a końcem projektowanej drogi będzie jej skrzyżowanie z ul. Świętokrzyską.

Celem projektu jest poprawa spójności i efektywności regionalnego systemu transportowego miasta Gdańska oraz jego sprawne powiązanie z systemem krajowym. Budowa ul. Nowej Łódzkiej jest związana z planowaną również budową linii tramwajowej od pętli "Chełm" do nowoprojektowanej pętli "Nowa Łódzka". Budowa linii tramwajowej realizowana będzie w ramach projektu pn."Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - etap III A" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.