PARTNER PORTALU
  • BGK

54 firmy powstały dzięki unijnemu wsparciu

  • PAP    13 grudnia 2011 - 09:51
54 firmy powstały dzięki unijnemu wsparciu

54 firmy powstały dzięki pozyskanemu przez radomski magistrat dofinansowaniu unijnemu na realizację projektu, który ma pomóc mieszkańcom Radomia w rozpoczęciu działalności gospodarczej.
Całkowita wartość projektu to prawie 3,5 mln zł. 85 proc. środków przeznaczonych na program „Przedsiębiorczość, kwalifikacje, praca – wsparcie szkoleniowo–doradcze i finansowe dla radomian chcących uruchomić działalność gospodarczą” stanowi dofinansowanie unijne, a resztę miasto otrzymało od marszałka woj. mazowieckiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa).

Jak poinformowała rzecznik prasowy prezydenta Radomia (zabierz głos/oceń prezydenta) Katarzyna Piechota – Kaim projekt skierowany był głównie do osób bezrobotnych, ale skorzystać z niego mogły też osoby zatrudnione. Warunkiem otrzymania przez nie dotacji było jednak zwolnienie dotychczas zajmowanego stanowiska pracy. Dzięki projektowi powstały firmy m.in. z branży projektowania i architektury, branży metalowej oraz usług graficznych i księgowych.

Firmy dostały dotację na rozpoczęcie działalności w maksymalnej kwocie 40 tysięcy złotych. Oprócz tego, przedsiębiorcy otrzymają także comiesięczne podstawowe wsparcie pomostowe przez pierwsze sześć miesięcy w maksymalnej kwocie 1317 zł miesięcznie, z możliwością przedłużenia tego wsparcia o następne 6 miesięcy. Pieniądze te przeznaczone są na pokrycie wydatków związanych z utrzymaniem przedsiębiorstwa w pierwszych najtrudniejszych miesiącach funkcjonowania firmy.

Obecnie właściciele nowo powstałych firm wyposażają je w sprzęt oraz uczestniczą w szkoleniach i doradztwie specjalistycznym. Projekt jest realizowany przez Biuro Obsługi Inwestora w ramach działania „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Realizacja projektu potrwa do 2012 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.