PARTNER PORTALU
  • BGK

6,8 mln zł z UE na odnowę zabytków w Łódzkiem

  • PAP/JS    5 kwietnia 2018 - 19:48
6,8 mln zł z UE na odnowę zabytków w Łódzkiem
Ostatecznie na dofinansowanie będą mogły liczyć cztery podmioty. (fot. UM Łódź)

Opactwo cystersów w Sulejowie, Uniwersytet Łódzki, miasto Łowicz i gmina Aleksandrów uzyskały unijne wsparcie o łącznej wartości 6,8 mln zł na odnowę zabytków spełniających funkcje kulturalne.
Jak poinformował zarząd woj. łódzkiego, w ramach konkursu "Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury" rozdysponowano łącznie 6,8 mln zł. O dofinansowanie ubiegało się 26 projektów, przy czym preferowane były te, które zakładały remonty zabytkowych budynków.

Według marszałka woj. łódzkiego Witolda Stępnia większość wniosków odpadła na etapie oceny formalnej bądź merytorycznej, ponieważ wnioskodawcy mieli kłopot ze spełnieniem wszystkich wymagań konkursu.

Ostatecznie na dofinansowanie będą mogły liczyć cztery podmioty. Należąca do zespołu opactwa cysterskiego w Sulejowie parafia św. Tomasza Kantuaryjskiego na utworzenie cysterskiego centrum edukacji otrzyma ponad 2,3 mln zł.

Podobną kwotę - 2,8 mln zł na remonty miejskich zabytków w ramach projektu "Poprawa stanu dziedzictwa kulturowego oraz rozwój instytucji kultury" uzyskał Łowicz. Dla gminy Aleksandrów na rozbudowę budynku Gminnego Centrum Kultury w miejscowości Stara przeznaczono 370 tys. zł.

Z kolei Uniwersytet Łódzki za uzyskane 1,2 mln zł zrealizuje przebudowę dawnej wozowni i stróżówki w zabytkowym zespole willowym Oskara Zieglera w Łodzi. W obiekcie z początku XX wieku powstanie Centrum Kultury UŁ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.