PARTNER PORTALU
  • BGK

6 mln euro na termomodernizację, turystykę i stypendia w Podlaskim

  • BEZ    25 listopada 2009 - 16:36

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o uruchomieniu środków z RPO na termomodernizacje, drogi, rozbudowę infrastruktury turystycznej i stypendia. Do wydania jest 6 mln. euro.
Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego najwyżej ocenionych projektów, dotyczących termomodernizacji budynków. Chodzi o Działania 5.1 Rozwój regionalnej infrastruktury ochrony środowiska oraz 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska.

W pierwszej puli do zainwestowania jest kwota 4,5 milionów euro, w drugiej półtora miliona euro, przy czym w obu przypadkach dziesięć procent pozostanie w rezerwie na ewentualne odwołania. Dzięki decyzji Zarządu Województwa dofinansowanie w ramach 5.1 otrzymają: Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, szpitale publiczne w Sokółce, Hajnówce i Siemiatyczach, Szpital Wojewódzki w Suwałkach, Białostockie Centrum Onkologii oraz Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku.

W ramach Działania 5.2 dofinansowanie otrzymają: powiat zambrowski na termomodernizację ośrodka szkolno – wychowawczego w Długoborzu, gmina Zbójna na remont obiektów oświatowych, parafia rzymsko – katolicka w Supraślu na termomodernizację budynku parafialnego, gmina Rutki na docieplenie szkoły podstawowej i gimnazjum, gminy Radziłów i Lipsk na termomodernizację swoich szkół.

Zarząd Województwa przyjął do realizacji dwa projekty drogowe z listy indykatywnej. Są to: przebudowa drogi wojewódzkiej nr 668 na odcinku Piątnica – Jedwabne o długości około 17 kilometrów oraz pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 671 na odcinku Krypno – Tykocin wraz z przebudową mostu na Narwi. Pierwsza inwestycja ma kosztować ponad 44 mln złotych, druga – 37 mln.

Marszałkowie postanowili ponadto przyznać stypendia 138 uczniom wyróżniającym się w nauce a pochodzącym z niezamożnych rodzin.
Podjęli także decyzję o ogłoszeniu konkursu w ramach Osi Priorytetowej III Rozwój turystyki i kultury, Działania 3.2 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej. Zarząd Województwa przeznaczył na ten cel 10 milionów euro, przy czym czwarta część tych pieniędzy zostaje zarezerwowana dla mikroprzedsiębiorstw.

Władze województwa liczą, że dzięki tak dużemu strumieniowi pieniędzy uda się przedsiębiorcom znacznie wzbogacić pod względem ilościowym, ale też jakościowym bazę noclegową i wypoczynkową w najatrakcyjniejszych miejscach województwa. Wnioski o dofinansowanie można będzie składać do końca stycznia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.