PARTNER PORTALU
  • BGK

7 min zł z Unii Europejskiej dla Krynicy Morskiej i Stegny

  • BEZ    16 grudnia 2009 - 00:02

Uroczyste podpisanie umów dotyczących projektów rozbudowy systemu ochrony przeciwpowodziowej w Krynicy Morskiej i gminie Stegna odbędzie się dziś (16 grudnia) w Krynicy Morskiej.
Wicemarszałek Mieczysław Struk weźmie udział w uroczystym podpisaniu umów dotyczących projektów rozbudowy systemu ochrony przeciwpowodziowej w Krynicy Morskiej i gminie Stegna. Łączna wartość dofinansowania z UE wyniesie prawie 7 mln zł. Uroczystość z udziałem beneficjentów odbędzie się o godz. 13.00, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krynicy Morskiej (ul. Gdańska 108).

Stegna i Krynica Morska otrzymają niecałe 5 mln zł unijnego dofinansowania (wartość inwestycji realizowanych w obu gminach wyniesie ponad 11 mln zł), które pozwolą na zwiększenie obszaru objętego ochroną przeciwpowodziową oraz wyeliminowanie występujących w tych gminach sezonowych podtopień gruntów. W Krynicy Morskiej wykonana zostanie sieć kanalizacji (1,1 km), podczyszczania z separatorem i przepompownią wód deszczowych oraz rurociągiem z wylotem do Zalewu Wiślanego.

Dodatkowo burmistrz Adam Ostrowski podpisze z wicemarszałkiem Mieczysławem Strukiem umowę o dofinansowanie w wysokości ponad 2 mln zł (wartości projektu wyniesie prawie 3 mln zł) modernizacji ul. Korczaka w Krynicy Morskiej. Obie inwestycje będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.