PARTNER PORTALU
  • BGK

7 mln z UE dla oczyszczalni

  • BEZ    13 sierpnia 2010 - 15:09

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowaniu kwotą 7 mln zł projektu modernizacji oczyszczalni ścieków Gdańsk-Wschód odbędzie się na jej terenie w poniedziałek (16 sierpnia) o godz. 12.00.
W poniedziałek marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpiszą z Jackiem Skarbkiem, prezesem Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej sp. z o. o., umowę na dofinansowanie projektu pt. "Energetyczne wykorzystanie biogazu na oczyszczalni ścieków Gdańsk-Wschód", realizowanego w ramach RPO WP 2007-2013.

Projekt o wartości ponad 24 mln zł jest realizowany od września 2008 r. do września 2012 r. Unijne dofinansowanie przyznane przez Zarząd Województwa Pomorskiego wynosi nieco ponad 7 mln zł, czyli 40 proc. wartości całej inwestycji.

W ramach projektu zostaną realizowane:
• Budowa instalacji CHP służącej do produkcji energii elektrycznej i cieplnej na bazie biogazu wraz z  infrastrukturą niezbędna do prawidłowej eksploatacji.
• Projekt edukacyjny "Promowanie odnawialnych źródeł energii w Gdańsku".

Bezpośrednim celem inwestycji jest produkcja i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, co przyczyni się do zwiększenia udziału źródeł odnawialnych w produkcji energii elektrycznej i cieplnej w naszym regionie.

Według najnowszego rankingu, opublikowanego w dzienniku „Rzeczpospolita” (wyd. z 9 sierpnia 2010 r.), województwo pomorskie znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w Polsce, jeśli chodzi o umowy zawarte w ramach RPO oraz w pierwszej piątce regionów, jeśli chodzi o już zatwierdzone wydatki z RPO.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.