PARTNER PORTALU
  • BGK

74 mln zł na Park Przemysłowy

  • PAP    10 maja 2010 - 19:28

Zarząd Bydgoskiego Parku Przemysłowego podpisał w poniedziałek kontrakt na rozbudowę swojej infrastruktury technicznej. Powstaną nowe wodociągi i linie energetyczne oraz drogi łączące Park z drogą krajową S-10. Koszt inwestycji to 74 mln zł.
- Projekt jest największym przedsięwzięciem w dotychczasowej historii BPP, a jego główny cel to poprawa atrakcyjności Parku i stworzenie nowych warunków działania dla inwestorów. Zadanie obejmuje m.in. budowę nowych dróg wraz z oświetleniem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi, skrzyżowań dróg z liniami kolejowymi, nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz - docelowo - połączenie Parku z drogą krajową S-10 - powiedział Ryszard Chodyna, prezes BPP.

Długofalowym efektem interwencji będzie zagospodarowanie części Parku Przemysłowego i poszerzenie jego przestrzeni ekonomicznej, w której mają szansę powstać nowe przedsiębiorstwa, a w konsekwencji nowe miejsca pracy dla mieszkańców Bydgoszczy i okolicznych gmin. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 Priorytet 5. Działanie 5.6 - "Rozbudowa infrastruktury technicznej Bydgoskiego Parku Przemysłowego".

Wartość projektu dotyczącego rozbudowy BPP to 74 mln zł brutto. Połowę tej kwoty (28,7 mln zł) zapewni dofinansowanie z UE, reszta będzie pochodzić ze środków własnych BPP.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Strabag Sp. z o.o., która w kwietniu wygrała przetarg na realizację inwestycji. Ma ona nastąpić w jednym etapie w latach 2010-2011, a jej zakończenie planuje się jesienią przyszłego roku.

Bydgoski Park Przemysłowy został utworzony w 2004 r. i zajmuje blisko 280 ha terenów poprzemysłowych, zlokalizowanych w południowo-wschodniej części miasta. Większościowym udziałowcem Spółki jest gmina Bydgoszcz, posiadająca ponad 87 procent udziałów w kapitale zakładowym.

Obecnie na terenie BPP działa 40 firm, zatrudniających blisko 500 osób. Reprezentują branże m.in. produkcji materiałów budowlanych, wyrobów z tworzyw sztucznych, wyrobów z metalu, a także urządzeń wentylacyjnych. Pod koniec 2009 r. część terenu Parku, o powierzchni blisko 36 ha, włączono do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.