PARTNER PORTALU
  • BGK

750 milionów dla firm w regionach słabiej rozwiniętych

  • PAP/JL    1 sierpnia 2016 - 09:10
750 milionów dla firm w regionach słabiej rozwiniętych
O 750 mln zł na badania przemysłowe i prace rozwojowe mogą walczyć mikro, małe i średnie firmy. Fot. Pixabay.com

O 750 mln zł na badania przemysłowe i prace rozwojowe mogą walczyć mikro, małe i średnie firmy w kolejnej turze konkursu NCBR – tzw. szybkiej ścieżki.
Większość środków otrzymają projekty realizowane poza Mazowszem. Nabór wniosków ruszy od września.

W ramach szybkiej ścieżki mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą się ubiegać o dofinansowanie projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, które służą rozwijaniu działalności już prowadzonej oraz wzmacnianiu konkurencyjnej pozycji firmy. Tematyka prac musi wpisywać się w jedną z tzw. krajowych inteligentnych specjalizacji. Poziom dofinansowania sięga 80 proc., w zależności od m.in. wielkości przedsiębiorstwa.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu wyniesie 2 mln zł – w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw planujących realizację projektu na terenie województw z regionów słabiej rozwiniętych, i 5 mln – dla przedsiębiorstw w województwie mazowieckim. Maksymalna wartość dofinansowania dla przedsiębiorstwa może sięgnąć 15-50 mln euro.

Nabór wniosków rozpocznie się 1 września i potrwa do końca 2016 r.

Podobnie jak w poprzednich edycjach szybkiej ścieżki, także w najnowszej projekty (po weryfikacji formalnej) zostaną ocenione przez panel ekspertów w zakresie naukowo-technologicznym oraz gospodarczo-biznesowym.

Formuła szybkiej ścieżki opiera się na dwóch założeniach: ograniczeniu formalności do minimum i krótkim czasie wydania decyzji (ok. 60 dni). Procedura jest intuicyjna, wniosek można wypełnić i złożyć drogą elektroniczną. W nowym konkursie wsparcie dla projektów zlokalizowanych w województwie mazowieckim sięga 76 mln złotych, a dla pozostałych – aż 674 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2016-08-07 22:57:56

    Dotacje dla firm, UE, Fundusz Pracy: zajrzyj na stronę Artmetic!