PARTNER PORTALU
  • BGK

78 mln na uzbrojenie terenów w SSE

  • PAP    6 grudnia 2012 - 18:00
78 mln na uzbrojenie terenów w SSE

Ok. 78 mln zł kosztować będzie uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rzeszowskiej strefie Dworzysko; ponad 53,2 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. W ramach inwestycji powstanie m.in. 6 km dróg oraz blisko 20 km sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.
Tereny pod przyszłe inwestycje, mimo że leżą w granicach Rzeszowa, są własnością powiatu rzeszowskiego i to on realizuje inwestycję.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Świlczy starosta rzeszowski Józef Jodłowski, uzbrojonych zostanie 60 ha. "Jeśli w przetargu na wykonawcę firmy, który wykona te prace uda się uzyskać oszczędności, będziemy chcieli uzbroić dodatkowo 20 ha terenów" - dodał.

Podkreślił, że strefa jest bardzo korzystnie położona - w pobliżu lotniska w Jasionce, planowanej drogi ekspresowej S19 oraz budowanej autostrady A4. Jodłowski zaznaczył, że firmy, które zainwestują na terenie strefy, nie będą uciążliwe dla mieszkańców.

Starosta dodał, że prowadzone są już pierwsze rozmowy z potencjalnymi inwestorami. "Przedstawiamy naszą ofertę na każdym spotkaniu, także za granicą. Przedsiębiorcy są wstępnie zainteresowani, więc sądzę, że nie powinno być problemów z zagospodarowaniem naszych terenów" - powiedział Jodłowski.

Samorząd liczy, że uda się przyciągnąć kilkunastu inwestorów, którzy stworzą ok. 1 tys. miejsc pracy. Najbardziej pożądane są firmy z branż wysokich technologii. Uzbrojenie terenów pod inwestycje powinno zakończyć się w 2014 r.

Budżet projektu pn. "Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko" - to ok. 78 mln zł; z tej kwoty ponad 53,2 mln zł stanowi dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.