819,9 mln euro dla regionu opolskiego

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska spotkała się 4 kwietnia z marszałkiem województwa opolskiego Józefem Sebestą. Spotkanie dotyczyło negocjacji w sprawie pozyskania przez region dodatkowych środków na tzw. obszary strategicznej interwencji.
819,9 mln euro dla regionu opolskiego

Takim obszarem dla całego województwa jest depopulacja, a w regionie przygotowano program przeciwdziałania temu procesowi - program Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim.

Czytaj też: Miliony na strefę demograficzną

W wyniku negocjacji województwo opolskie uzyska na ten cel dodatkowo 60 mln euro i obecnie przewidywana kwota dla regionalnego programu operacyjnego województwa opolskiego na lata 2014-2020 wynosi 819,9 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dlaczego wątpisz.... Firmy doradcze, konsultingowe to też ludzie w nich pracujący - nawet jeśli zgarną 80 % budżetu, to i tak je na coś wydadzą, np...nowe wille z basenami...itp. Tak czy inaczej pieniądze zostaną w regionie.

paraoptymista, 2013-04-06 14:58:05 odpowiedz

miejmy nadzieję, że to nie będą pieniądze wywalone w błoto i do kieszeni firm szkoleniowych, doradczych, konsultingowych i innych pijawek - tylko faktycznie na rozwój regionu. Ale szczerze powiem - watpię.

Juzuś K., 2013-04-06 08:23:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE