PARTNER PORTALU
  • BGK

90 mln na czystą wodę w zlewni Baryczy

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    19 kwietnia 2010 - 11:25
90 mln na czystą wodę w zlewni Baryczy

Do końca 2014 roku, za ponad 175 mln zł, zostanie uporządkowana gospodarka ściekowa w czterech aglomeracjach leżących w zlewni rzeki Baryczy.
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Dolina Baryczy" oraz Narodowego Funduszu podpisali umowę o dofinansowanie projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Baryczy" dotacją z Funduszu Spójności w wysokości blisko 90 mln zł. Stanowi to ponad 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

W ramach przedsięwzięcia wybudowane zostaną 154 km nowej kanalizacji sanitarnej, zmodernizowane zostanie także 30 km kanalizacji ogólnospławnej oraz przebudowane i rozbudowane będą oczyszczalnie ścieków w Miliczu, Sułowie oraz Żmigrodzie.

Inwestycja obejmie cztery aglomeracje leżące na pograniczu województw dolnośląskiego i wielkopolskiego - Zduny-Cieszków, Milicz, Żmigród oraz Sułów i została podzielona na kilkanaście etapów (zawarcie 16 kontraktów), z których ostatni zakończy się w trzecim kwartale 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gugu, 2010-04-19 13:04:04

    i co z tego ? Skoro wiejskie KRUS'ołaki będą wywalac tak czy owak szambo na ple albo do strumieni ...nawet jak im kanalizacje na wies doprowadzic to oni i tak wola nie płacic za odprowadzanie ścieków tylko przełączaja na szambo ,prostaki