PARTNER PORTALU
  • BGK

90 mln zł na rozwój innowacyjnej gospodarki

  • AT    29 marca 2012 - 17:07
90 mln zł na rozwój innowacyjnej gospodarki

Instytucje i osoby, które planują uruchomienie parku przemysłowego, inkubatora przedsiębiorczości lub chcą rozpocząć inną działalność wspierającą rozwój innowacyjnej gospodarki, mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
Na unijne pieniądze liczyć mogą także ci, którzy już prowadzą tego typu działalność i chcą ją rozwijać. Wsparcie dostaną najlepsze projekty, które zostaną zgłoszone do trwającego konkursu o dofinansowanie w ramach Priorytetu 1 „Przedsiębiorstwa i Innowacyjność”, Działanie nr 1.4  „Infrastruktura wspierająca innowacyjność i przedsiębiorczość w regionie” . Do podziału jest ponad 90 mln zł.

O środki unijne mogą ubiegać się  tzw. ,,Instytucje Otoczenia Biznesu” prowadzące działalność statutową w zakresie projektu, o którego wsparcie wnioskują, oferujące przedsiębiorcom szeroki zakres usług wspierających (np. pomagają w tworzeniu, prowadzeniu i rozwoju przedsiębiorstwa, udzielają informacji czy prowadzą szkolenia).

Mogą być to np. agencje rozwoju, stowarzyszenia przedsiębiorców, izby gospodarcze, samorządy przedsiębiorców, centra wspierania przedsiębiorczości, inkubatory  przedsiębiorczości. Ważne jest, aby nie działały dla zysku lub przeznaczały swój zysk na cele statutowe i nie wypłacały dywidendy.

W konkursie szczególnie preferowane będą projekty parków przemysłowych zlokalizowanych na terenach o wysokim bezrobociu oraz na obszarach wsparcia wskazanych w ramach priorytetu IX RPO „Miasta”, a także projekty, które przewidują wykorzystanie infrastruktury technicznej pozostałej po restrukturyzowanych lub likwidowanych przedsiębiorstwach. Na preferencje liczyć też mogą inkubatory przedsiębiorczości zlokalizowane na terenach o wysokim bezrobociu oraz na obszarach wiejskich i małych miast, jak również na obszarach wsparcia wskazanych w ramach priorytetu IX RPO „Miasta”.

Wnioski konkursowe należy dostarczyć do 14 maja 2012 do Punktu Przyjęć Wniosków w Wydziale Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (zabierz głos/oceń marszałka).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.