PARTNER PORTALU
  • BGK

90 nowych gmin w programie Youngster

  • AT    12 kwietnia 2013 - 20:32
90 nowych gmin w programie Youngster

Do Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń do VI edycji programu „Youngster". Udział w edycji realizowanej w roku szkolnym 2013/14 zadeklarowało blisko 90 nowych gmin.
Blisko dwa tysiące nowych uczniów z terenów wiejskich dołączy do programu „Youngster". W roku szkolnym 2013/14 wezmą oni udział dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, stanowiących uzupełnienie oraz rozszerzenie programu nauczania.

- Liczba zgłoszeń nadesłanych przez gminy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. To, że do VI edycji programu przyjęliśmy aż 63 nowe gminy, było możliwe dzięki odpowiednim przesunięciom środków finansowych w ramach innych programów Fundacji - mówi Krzysztof Lipiński, Zastępca Dyrektora Generalnego Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

- Cieszymy się, że jeszcze więcej młodzieży skorzysta z tych zajęć. Mamy nadzieję, że przełoży się to na ich wyniki na egzaminie gimnazjalnym - dodaje.

Celem programu „Youngster" jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich oraz ułatwienie jej dostępu do miejskich szkół ponadgimnazjalnych (poprzez uzupełniające zajęcia z języka angielskiego). Zajęcia prowadzone w ramach programu przeznaczone są dla uczniów trzecich klas gimnazjum. Odbywają się w podziale na małe, maksymalnie 15-osobowe grupy, odpowiadające poziomowi znajomości języka angielskiego przez uczniów.

W ciągu całego roku szkolnego realizowanych jest 90 dodatkowych godzin lekcyjnych dla każdej z grup. Fundacja zapewnia również wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczne (podręczniki, materiały edukacyjne, itp.), a co najważniejsze - specjalnie dedykowane na potrzeby programu szkolenia dla nauczycieli.

W roku szkolnym 2013/14 program „Youngster" będzie realizowany w sumie w 243 gimnazjach, zlokalizowanych w 165 gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Uczestniczyć w nim będzie około 5000 uczniów!

Program „Youngster" jest realizowany i finansowany przez EFRWP. Wsparcia merytorycznego udziela partner projektu - Wydawnictwo „Macmillan". Więcej informacji o programie na stronie: www.youngster.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.