PARTNER PORTALU
  • BGK

A te gminy sięgają po unijną kasę na wodociągi

  • PAP    29 maja 2012 - 13:08
A te gminy sięgają po unijną kasę na wodociągi

Wiejskie gminy z powiatu dąbrowskiego (małopolskie) wzbogacą się o wodociągi i kanalizację dzięki unijnemu dofinansowaniu przyznanemu przez władze województwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wartość zaplanowanych inwestycji przekracza 7,8 mln zł.
Wsparcie na rozbudowę gospodarki wodno-ściekowej otrzymały gminy: Gręboszów, Radgoszcz, Dąbrowa Tarnowska oraz Oleśno. Unijne dofinansowanie wyniesie w sumie ponad 4,1 mln zł.

"Budowa wodociągów i kanalizacji to nie tylko tworzenie infrastruktury pod zmianę jakości życia, ale to również ochrona środowiska i tworzenie korzystnych warunków pod rozwój gospodarczy" - ocenił członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

Gmina Gręboszów otrzymane środki przeznaczy na budowę naturalnych przydomowych oczyszczalni ścieków, gmina Dąbrowa Tarnowska będzie budować kanalizację sanitarną we wsi Morzychna, a gmina Radgoszcz rozbuduje sieć kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Radgoszcz i Żdżary.

Dofinansowanie otrzymał też Zakładu Gospodarki Komunalnej w Oleśnie na zadanie polegające na rozbudowie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Oleśno oraz unowocześnienie istniejącej oczyszczalni ścieków.

Jak poinformowały władze województwa małopolskiego, do tej pory w ramach drugiego naboru do działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" przyznano dofinansowanie o łącznej wartości blisko 157,2 mln zł na 76 projektów w całej Małopolsce.

W ramach naboru wniosków, który trwał od 1 września do 14 października zeszłego roku, złożonych zostało 130 projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 271 mln zł. 104 z nich zostało ocenionych pozytywnie i przyjętych do dofinansowania.

Projekty, które zostały ocenione pozytywnie, a nie otrzymały dofinansowania, będą otrzymywać dotację sukcesywnie, z pieniędzy zaoszczędzonych podczas przeprowadzonych procedur przetargowych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.